PLZEŇSKÁ LIGA AMATÉRSKÉHO TENISU

O PLATU

Moto: "Hrajeme, abychom hráli."

Plzeňská Liga Amatérského Tenisu (PLAT) byla založena v roce 2011 Milošem Brandtem jako doplněk týmové soutěže neregistrovaných známé jako Davis Cup. Týmová soutěž se hrála jen v jarních měsících a po zbytek sezóny nebyla jiná možnost hrát dlouhodobou soutěž.

V současné době je PLAT nezávislou soutěží hranou po celý rok. Je určen pro nezávodní hráče, kteří rádi porovnávají své tenisové dovednosti s ostatními a chtějí hrát celou sezónu. Rozděluje se na dvě části - halovou (zimní) a venkovní (jarní a letní). Každá z částí se hraje jiným herním systémem.

V zimním období je pořádán Zimní PLAT 2her a Zimní PLAT 4her. Hraje se turnajovým způsobem na několik kol rozložených rovnoměrně do halové sezóny. Více se dozvíte v propozicích pro jednotlivé disciplíny v sekci KE STAŽENÍ a v sekcích 2HRA+ a 4HRA+, kde jsou aktuální výsledky.

V letním období se koná Jarní PLAT 4her a Letní PLAT 2her. Hraje se jednokolovým systémem, kde se utká každý s každým na dva vítězné sety. Hráči jsou rozděleni podle výkonnosti do skupin (lig) nejčastěji po osmi. Více se dozvíte v propozicích pro jednotlivé disciplíny v sekci KE STAŽENÍ a v sekcích 2HRA+ a 4HRA+, kde jsou aktuální výsledky.

Na konci letní sezóny se konají dva finálové turnaje pro nejúspěšnější hráče ve dvouhře a ve čtyřhře nazvané Masters PLAT 2hra a Masters PLAT 4hra. Více se dozvíte v propozicích pro jednotlivé disciplíny v sekci KE STAŽENÍ a v sekci MASTERS+, kde jsou výsledky.

Během roku jsou také pravidelně vydávané žebříčky pro 2hru i 4hru. Výsledky dosažené v Zimním a Letním PLATu 2her se sčítají, tím vzniká žebříček. Podle pořadí na konci letní sezóny se kvalifikují hráči na Masters PLAT 2hra. Pořadí se také používá pro nasazování hráčů do Zimního PLATu 2her. To samé platí i pro 4hru.

Nový ročník začíná vždy koncem listopadu prvním halovým turnajem a končí na přelomu září a října finálovým turnajem Masters PLAT 2hra.

Do PLATu je možné vstoupit kdykoliv. V zimním období je vstup obtížnější. Turnaje jsou vypsané pro určitý počet hráčů. Jednodušší je zapojit se na jaře, před rozehráním soutěží, kdy herní systém umožňuje přijmout neomezený počet zájemců.

© Plzeňská Liga Amatérského Tenisu, vytvořil Miloš Brandt